Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

24.10.2014

Ziaja Med - szampon przeciw wypadaniu wlosow. Shampoo against hair loss.

Włosy lecą jak szalone... zatykają odpływ w prysznicu, kłębią się na szczotce... to koniec. Tej jesieni będę musiała je obciąć na krótko, albo co gorsza ogolić łepetynę na łyso...
Też tak macie jesienią? Co roku mam to samo i zastanawiam się czy to już teraz wypadną mi w końcu wszystkie. I co roku jesienią łapię co leci żeby je wzmocnić i trochę to wypadanie zahamować. Tym razem padło miedzy innymi na szampon Ziai, który własnie się skończył.

Hair are falling like crazy... clogging the drain in the shower, piling up on the brush... this is the end. This fall I will have to cut them short or whats worse shave my head...
Do you have that too every fall? Every year I am wondering if the time has come and they will all fall. And every ear I am trying all kinds of things to stop it and make them stronger. This time I decided to try this Ziaja shampoo that has just finished.

Ziaja Med, Kuracja Wzmacniająca, Szampon przeciw wypadaniu włosów.


"Specjalistyczny szampon z proteinami białego łubinu – substancją o udowodnionej skuteczności przeciw wypadaniu włosów, działającą poprzez inhibicję 5 alfa-reduktazy i stymulację metabolizmu komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. 
Polecany od 14 roku życia.  

PROBLEM: 
nadmierne wypadanie włosów zależne od czynników zewnętrznych (agresywne zabiegi fryzjerskie, w szczególności przegrzewanie włosów) oraz przyczyn typu: łojotokowe zapalenie skóry, łupież, zachwiana gospodarka hormonalna, stres, niedobór mikroelementów.

WSKAZANIA: 
włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi, nadmiernie przetłuszczające się, dla kobiet po porodzie i w okresie menopauzy oraz dla osób z początkowym stadium łysienia.

SKUTECZNOŚĆ SZAMPONU: 
- Aktywnie stymuluje mikrokrążenie skóry głowy. 
- Osłabia proces starzenia się mieszków włosowych. 
- Przywraca równowagę faz wzrostu włosa - wydłużając fazę anagenu. 
- Hamuje proces wypadania włosów. 
- Wzmacnia oraz działa stymulująco na cebulki włosowe. 
- Poprawia kondycję włosów oraz odporność na uszkodzenia.

Substancje aktywne:
 • ekstrakt z mięty
 • proteiny z białego łubinu
 • prowitamina B5 (D-panthenol)"

 • Opakowanie: okrągła plastikowa butla. Nie prześwituje, jest wygodna, zamkniecie nie pęka, napisy się  nie ścierają. Wszystko cacy. Pojemność 300 ml.
  Konsystencja: odpowiednia dla szamponu, żelowa. Pieni się, ale nie tak mocno jak popularne drogeryjne szampony i piana nie jest taka gęsta, a bardziej wodnista. Mimo to nie czuję, żebym musiała używać go więcej. Wydajność jest więc standardowa.
  Zapach świeży, mentolowy. Podoba mi się :) Na włosach się nie utrzymuje.
  Działanie: Po pierwsze szampon genialnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Radzi sobie z olejami. Włosy aż piszczą przy płukaniu. Nie plącze ich, nie wysusza. Nie powoduje ich szybszego przetłuszczania. Włosy są miękkie, lśniące i puszyste. 
  Czy rzeczywiście pomaga powstrzymać wypadanie włosów? Mam wrażenie, że wypada ich mniej, ale jednocześnie używam maski drożdżowej i sławnego Jatara, wiec ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić. Wierzę, jednak, że każdy z tych produktów troszkę działa i razem dają lepsze efekty. 
  Kupię ponownie, bo do dobry szampon oczyszczający.

  Ziaja Med Shampoo against hair loss - strengthening treatment.

  "Specialist shampoo with proteins of white lupine - a substance proven effective against hair loss, acting through inhibition of 5 alpha-reductase and stimulation of cell metabolism are responsible for hair growth. Recommended from 14 years of age.
   
  hypoallergenic formulation
  Gentle to the skin of the head

  PROBLEM:
  excessive hair loss depends on external factors (aggressive treatments hairdressing,overheating) and the reasons such as: seborrheic dermatitis, dandruff, disrupt the hormone system, stress, deficiency of micronutrients.

  INDICATIONS:
  damaged hair styling treatments, excessively oily, for women after childbirth and duringmenopause, beginning of baldness.

  Effectiveness of shampoo:
    - Actively stimulates the microcirculation of the scalp.
     - Restores the balance of the hair growth phase .
    - Inhibits the hair loss process.
    - Strengthens and stimulates the hair follicles.
    - Improves condition of hair and damage resistance.

  APPLICATION:
  Apply shampoo to wet hair. Massage evenly to a foam. Rinse, repeat the procedure. It can be used everyday. For best results it is necessary to the regular treatment.

  The active substances:
  Provitamin B5 (D-panthenol), 
  proteins from LUPINE WHITE
  extract of mint"


  The packaging: round, plastic, opaque bottle. It is comfortable, the cap doesn't break, nothing comes off. Everything cool. Capacity 300 ml.
  Consistency is right for the shampoo, jelly. It foams well, but not as intensive as popular drugstore shampoos and the foam is more watery. Though I don't have the need to use more product so the efficiency is pretty standard.
  Fragrance is fresh menthol. I like it :) But it doesn't stay on the hair.
  Result: first of all it really cleanses the hair and scalp well. It handles oils. My are make the squeaky sound when I rinse them. Doesn't tangle them or dry. Doesn't make the hair greasy faster and the hair are light, shiny and soft.
  Of it really helps with hair fall it's hard to tell. I do have a feeling that there is less hair on a brush but I also use beer yeast hair mask and a Jantar conditioner in the same time. I believe that all those products work a bit and together they will give better results.
  I will buy it again as it is a good cleansing shampoo.

  Skład/Ingredients:  Jak Wy ratujecie wypadające włosy? Możecie mi coś polecić sprawdzonego?

  How do You rescue Your falling hair? Can You recommend me something reliable? 

  23 komentarze:

  1. U mnie się niestety nie sprawdził :(

   OdpowiedzUsuń
  2. Ja go nie miałam, a do oczyszczania bardzo lubię Radical :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kiedyś miałam jakiegoś Radicala... w sumie nie pamiętam czy mi pasował, czy nie.

    Usuń
  3. nie miałam, ale mam ten sam problem - włosy wypadające garściami, ale u mnie zdarzyło się to pierwszy raz i podejrzewam, że to przez nieodpowiednią dietę :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ja przez to przechodzę każdej jesieni... koszmar jakiś.

    Usuń
   2. dokładnie, mam wrażenie, że niedługo wyłysieje :(

    Usuń
  4. Mi też strasznie lecą włosy ;< Jak zdenkuję swój szampon to się za nim rozejrzę ;)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. A czego teraz używasz?
    O ten musisz pytać w aptekach. Nie sadze aby był dostępny normalnie w drogeriach.

    Usuń
  5. moje włosy teraz prawie nie wypadają, aż sama się dziwie. myślę że to zasługa głównie kwiatowego mydła agafii, o którym niedawno pisałam. szampon zaji wywołałby u mnie właśnie wzmożone wypadanie bo zawiera betainę która mnie uczula. ale co głowa, to inne zasady.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To lecę poczytać o mydle :p

    Usuń
   2. dzięki za odwiedziny :p
    odpowiadając na Twoje pytanie - można je kupić głównie w internecie niestety. np skarbysyberii.pl (teraz jest na nie promocja zdaje sie), tiny.pl itp.

    Usuń
  6. miałam z Ziai med szampon przeciwłupieżowy i nie do końca mnie zadowolił. zapach, który Tobie odpowiada dla mnie był okropny, miałam wrażenie że myję się płynem do płukania ust ;) i baaardzo wysuszał włosy.

   OdpowiedzUsuń
  7. Ja też mam aktualnie problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Stosuję kurację Bioxsine wraz z szamponem oraz balsam Seboradin przeciw wypadaniu włosów. Też mam wrażenie, że lada dzień obudzę się łysa :/

   OdpowiedzUsuń
  8. Dodaje go do list zachcianek :)

   OdpowiedzUsuń
  9. miałam tak z wypadaniem rok temu, po jednym myciu głowy zatykałam totalnie odpływ prysznica :/ okazało się że to niedoczynność tarczycy i teraz całe szczęście juz mi tak nie wypadają, choć z odrastaniem jest słabo i wciąż mam strasznie rzadkie włosy :/ muszę się chyba rozejrzeć za jakimś szamponem!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Niedawno robiłam badania i tarczyca wyszła dobrze, wiec to raczej nie to. U mnie każdej jesieni lecą jak głupie. Czekam aż to przejdzie i ratuje jak mogę..

    Usuń
  10. Dalej szukam swojego silnie oczyszczającego szamponu ;) Może się skuszę.

   OdpowiedzUsuń
  11. Mam swoje ulubione produkty tej marki ale tego szamponu jeszcze nie kupowałam ,może się skusze , kto wie ;)

   Czekam na kolejne posty :)

   OBSERWUJĘ :) :*

   Serdecznie zapraszamy do NAS

   Buziaki

   xo xo xo xo xo xo xo

   OdpowiedzUsuń
  12. bardzo lubię szampony ziaji - u mnie się sprawdzają i są w fajnej cenie:) na ten też się skuszę:)

   OdpowiedzUsuń
  13. ja nie stosuję mocnych szamponów ;)

   OdpowiedzUsuń